ADALET VE KALKINMA PARTİSİ (AK PARTİ)

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ
(AK PARTİ)


BAŞKANI AHMET DAVUTOĞLU
Kuruluş Tarihi14.08.2001
Telefon204 50 00
AdresSöğütözü Caddesi N0:6 Sögütözü/ANKARA
Üye Sayısı90625256 (16.12.2014 tarihi itibariyle)

Ak Parti Üyelik Sorgula
Ak Parti Üyelik Sorgulama için TIKLAYINIZ
Ak Parti Üyelik İptali
:Ak Parti Üyelik Sorgulama İptali TIKLAYINIZ

Adalet ve Kalkınma Partisi, 14 Ağustos 2001'de kurulan bir Türk siyasî partisi. Kasım 2015'te yapılan son seçimde %49,50 oy oranıyla TBMM'de 317 Milletvekili elde etti ve tek başına iktidar oldu. Siyasi Partiler, Ak Parti Üye Sayısı, Ak Parti Kuruluş Tarihi, Adalet ve Kalkınma Partisi Adres Telefon İletişim Bilgileri, Ak Parti Üyelik Sorgulama, Ak Parti Üyelik İptali, Ak parti milletvekilleri, Parti Tüzüğü için tıklayınız.

2 yorum:

  1. Maneviyatçı-mukaddesatçı çevreler İ.İnönü'nün anti-emperyalist gençlere arka çıkmak için sarfettiği sanılan «İşgal de birdir, boykot da» sözünü bütünü ile unutmuş ve O'nu sadece Lozan'da yaptığı liboşluklarla anar olmuşlardır. BiNAENALEYH artık kutuplaşma değil, fakat ATATÜRK adı etrafında bütünleşmedir sözkonusu olan..

    YanıtlaSil
  2. ATATÜRK'ün Zhou Enlai yoldaşı Celâl Bayar’a kulak verecek olsa, Sn.ERDOĞAN'ın GandikeMAL ile bir ‘düzeyli-birliktelik’ içine girmesi gerekiyor [bkz: «Bayar DP'lilere ‘CHP ile ortaklıktan korkmayın’ dedi» (2 sütun üzerine) başlıklı haberi, Yeni Ortam gzt., Sahibi Kemal Bisalman, Genel Yönetmen Yüksel Baştunç, Yazıişleri Müdürü Ender Erenel, Yıl 3 Sayı 742, 30 Eylül 1974 Pazartesi, Dizgi - Baskı Ortam Matbaacılık, Ankara Baskısı Halkçı Matbaası İşletmesi, s.1].

    YanıtlaSil